TEST slovenských jogurtov
TEST slovenských jogurtov
Hodnotienie: 5
Hodnotenie: 3.2
You:
Hodnotenie receptu
Tlačiť recept
ktorý si vybrať?
TEST slovenských jogurtov
TEST slovenských jogurtov
Hodnotienie: 5
Hodnotenie: 3.2
You:
Hodnotenie receptu
Tlačiť recept
ktorý si vybrať?
Postup prípravy
 1. Moji milí, konečne tu mám pre vás výsledky môjho jogurtového testu 🙂 Všetky jogurty, ktoré som testovala sú čisté, bez chémie či iných prídavkov a môžete ich smelo kupovať. Stále platí to, že kupujme biele jogurty a doma si ich doslaďme čím len chceme a vyhneme sa bielemu cukru, gluko frukto sirupom či škrobom.. To, čo som na jogurtoch ja testovala, bola chuť, konzistencia a cena. Jogurty som rozdelila do 3 kategórií, aby to bolo spravodlivé.
  Moji milí, konečne tu mám pre vás výsledky môjho jogurtového testu :) Všetky jogurty, ktoré som testovala sú čisté, bez chémie či iných prídavkov a môžete ich smelo kupovať. Stále platí to, že kupujme biele jogurty a doma si ich doslaďme čím len chceme a vyhneme sa bielemu cukru, gluko frukto sirupom či škrobom.. To, čo som na jogurtoch ja testovala, bola chuť, konzistencia a cena. Jogurty som rozdelila do 3 kategórií, aby to bolo spravodlivé.
 2. 1. je KATEGÓRIA KRAVSKÝCH jogurtov 3,5% TUKU, toto je vyslovene jogurtová kategória. U mňa na plnej čiare vyhral jogurt Natura od Zott, v cene 0,45 cent za 150 gram. Veľmi jemný jogurt chuťovo ako domáci, najmenej kyslý. O máličko v tesnom závese sa umiestnili Pilos z Lidla v cene 0,19 cent za 150 gram (mimochodom tento jogurt vyrába hollandia), Bio Milbona Lidl v cene 0,33 cent za 150 gram, Kaufland K-classic v cene 0,19 cent za 150 gram a bio Hollandia v cene 0,39 cent za 180 gramov.
  1. je KATEGÓRIA KRAVSKÝCH jogurtov 3,5% TUKU, toto je vyslovene jogurtová kategória. U mňa na plnej čiare vyhral jogurt Natura od Zott, v cene 0,45 cent za 150 gram. Veľmi jemný jogurt chuťovo ako domáci, najmenej kyslý. O máličko v tesnom závese sa umiestnili Pilos z Lidla v cene 0,19 cent za 150 gram (mimochodom tento jogurt vyrába hollandia), Bio Milbona Lidl v cene 0,33 cent za 150 gram, Kaufland K-classic v cene 0,19 cent za 150 gram a bio Hollandia v cene 0,39 cent za 180 gramov.
 3. 2. KATEGÓRIA KRAVSKÝCH jogurtov 10% TUKU alias smotanové jogurty. Pre mňa bol chuťovo najdokonalejší SABI od Milk agro. Pristihla som sa, že ho jem jem a neviem prestať 😀 kyslosť žiadna, chuť zamatová a krémová a obsahuje aj kultúry lactobacilus a bifidobacilus (nemusíte kupovať probio v lekárni ;)) Ako jediný zo všetkých testovaných jogurtov mal na obale uvedene, ze je bez GMO. Cena za 150 gram je 0,45 centov. V tesnom závese sa umiestnili Bánovecký v cene 0,45 cent za 145 gramov, Selčiansky a Zvolenský v cene 0,42 centov za 145 gramov.
  2. KATEGÓRIA KRAVSKÝCH jogurtov 10% TUKU alias smotanové jogurty. Pre mňa bol chuťovo najdokonalejší SABI od Milk agro. Pristihla som sa, že ho jem jem a neviem prestať :D kyslosť žiadna, chuť zamatová a krémová a obsahuje aj kultúry lactobacilus a bifidobacilus (nemusíte kupovať probio v lekárni ;)) Ako jediný zo všetkých testovaných jogurtov mal na obale uvedene, ze je bez GMO. Cena za 150 gram je 0,45 centov. V tesnom závese sa umiestnili Bánovecký v cene 0,45 cent za 145 gramov, Selčiansky a Zvolenský v cene 0,42 centov za 145 gramov.
 4. 3. KATEGÓRIA ovčích a kozích jogurtov. V tejto kategórii pre mňa najchutnejší, najhustejší a najkrémovejší ovčí jogurt green sheep v cene 1,09 eur za 125 gram a taktiež ovčí jogurt od syrexu. Spomedzi kozích bol pre mňa najpríjemnejší jogrut od Štálika.
  3. KATEGÓRIA ovčích a kozích jogurtov. V tejto kategórii pre mňa najchutnejší, najhustejší a najkrémovejší ovčí jogurt green sheep v cene 1,09 eur za 125 gram a taktiež ovčí jogurt od syrexu. Spomedzi kozích bol pre mňa najpríjemnejší jogrut od Štálika.
Ďakujem Vám za zdieľanie receptov, veľmi tým podporujete moju prácu.